Taimne Teisipäev

Põlva Lasteaed Pihlapuu on liitunud üle-eestilise rahvatervise algatusega Taimne Teisipäev. Programmi raames edendatakse koostöös haridusasutustega laste tervislikku toitumist. Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringud näitavad, et alla poole Eesti kooliõpilastest sööb iga päev liiga vähe köögi- ja puuvilju. Ka pähkleid-seemneid ja teravilju on õpilaste menüüs vajaka. Soovituslikust enam süüakse lihatooteid ning magusaid ja soolaseid snäkke. Vale toitumise tagajärjel on Eesti lastel juba varases eas tekkinud toitainete puudus, mis võib viia elustiilihaiguste tekke ja elukvaliteedi languseni. Taimne Teisipäev kutsub üles igal teisipäeval toituma taimselt, vähendama lihatarbimist ja hoolima oma tervisest.

Taimse Teisipäeva programmiga soovitakse:
– avardada laste maitsemeelt ja harjutada neid köögiviljarikaste toidukordadega;
– suurendada otseselt köögiviljade osakaalu laste menüüs;
– tõsta Eesti laste teadlikkust tasakaalustatud toitumisest.

Programm toetab TAI ja riiklikke rahvatervise eesmärke. Taoliste programmide analüüsid USAs ja Rootsis on tõestanud positiivset mõju õpilaste toitumisharjumustele.

Põlva Lasteaed Pihlapuu köögipersonal valmistab igapäevaselt toitu 178 lasteaia lapsele ja Põlva Kooli algklasside maja 253 õpilastele. Kuigi programmi nimi on Taimne Teisipäev, ei pakuta taimset lõunatoitu alati teisipäeval. Menüü koostamisel lähtume kokkuleppest, et ühel päeval nädalas on taimne lõunatoit. Seejuures on olulisel kohal koostöö laste toitumisharjumuste kujundamisel.

Taimse Teisipäeva programmi kohta saab lugeda:
https://taimneteisipaev.ee/koolid-ja-lasteaiad
Taimse Teisipäeva kooliprogramm