Pihlapõnnid, Sinilinnud ja Tammetõrud on aktiivsed liikujad

01.09.2023 liideti Põlva Lasteaed Pihlapuu ühendasutuseks Põlva valla lasteaedadega Sinilind ja Tammetõru. Meie uues lasteaias on 19 rühma ja 6 tegevuskohta, 319 last ja 88 töötajat. Esimene kuu ühendasutuses on olnud seiklusterohke ja liikumisharjumuste edendamiseks reageerisime Põlvamaa TEHA (Tervist Edendavad Haridusasutused) võrgustiku väljakutsele üheskoos matkata ja seigelda.

Tammetõru maja rühmad tähistasid kuu alguses vanavanemate päeva matkaga Mooste järve äärde, kus peeti piknikku ja püüti kala. Siilikesed seiklesid väljasõidul Kamelia Turismitallu loomi ja linde uudistama. Vanavanemate päeva tähistamisega väärtustame perekonda, traditsioone, elutarkust ja eri põlvkondade vahelist suhtlemist. Austame ja täname vanavanemaid jagatud hoole ning armastuse eest.

Maailmakoristuspäeval osales 15 rühma, 166 last ja 28 täiskasvanut. Koguti 292 liitrit prügi ja 42 klaaspudelit/ metallpurki. Koristati Rasinal, Pihlapuu maja ümbruses, mänguväljakul, kortermajade vahel, üle tee asuvas metsas, piki Mammaste poole suunduva maantee äärt ja Põlva-Aarna kergliiklusteed, Kesk tänava mänguväljakul, Põlva Haigla pargis, Põlva Pumptracki ümbruses, Põlva rannas, Vastse-Kuuste ümbruses, Vastse-Kuuste kergliiklusteel, Ahja pargis, Ahja alevikus järvede ümbruses ning keskuses suurte majade vahel.

Maal elamise päeva raames avas uksed Sinilinnu Vastse-Kuuste maja. Pakkusime kogukonnaliikmetele võimalust tutvuda lasteaia majaga, konstrueerida legodest ehitisi – neid programmeerida ning saali takistusrajal arendada oma liikumis- ja tasakaaluoskusi. Õuealal oli avatud kohvik, kus lapsevanem Margiti poolt valmistatud lõunasupis olid laste kasvatatud kartulid, juurikad ning maitseroheline. Liikumine ja tervislik toitumine käivad ikka käsikäes!

Teistes majades küpsetati septembrikuus usinalt õunakooki, Sipsikud tutvusid õunamahla tegemise protsessiga ja rühmades valmisid mitmed võrratud näitused sügisandidest. Liitusime Tervisekassa suutervist edendava projektiga “Suukool kõikides lasteaedades”.

EOK spordinädala raames leidus aktiivset tegutsemist nii toas kui õues. Pihlapuu rühmad panid end proovile orienteerumisega seotud liikumismängudes ning osalesid 74. Põlva linna laste jooksupäeval. Koju toodi 1 kuld, 4 hõbedat ja 1 pronks. Sinilinnu ja Tammetõru majades mängiti osavus- ja jooksumänge, osaleti Mooste kultuurimaja juures Vihmavarjude ja kummikute paraadil, toimus tantsuline reede. Programmi „Roheline kool” raames korraldatud puraviku pildikonkurss innustas lapsi metsast puravikke otsima. Siilikestel ja Pokudel oli jalgrattapäev.

Pihlapuu maja perepäeval Mammaste Tervisespordikeskuses osales 60 last peredega. Kaunist sügisilma ja metsarada nautides läbiti põnevaid tegevuskeskusi ning mängiti loodusbingot. Sinilinnu rühmad osalesid koos vanematega sügismatkal Roiupalu õpperajal. Perematkast võttis osa 100 matkalist. Huvitavad leiud pildistati matkarajalt üles ning kaardistati veebikeskkonnas. Oli tore kohtuda teiste vanematega, mängida nutimängu, pildistada loodust ja otsida aardeid.

Septembrikuu lõppes Räpina Lasteaed Vikerkaar korraldatud koolieelikute spordifestivaliga „Sportlikud loomalapsed Räpina Olümpiamängudel“. 11 Pihlapuu maja töötajat osales FirmaSpordi liikumisväljakutses “Pane kondimootor tööle” – eesmärgiga koguda igapäevaselt aktiivse liikumise juurutamiseks vähemalt 7000 sammu.      

Allikas: Põlva Teataja (oktoober 2023, lk 8)

Vihmavarjudega Mooste maja Oravakeste rühm.

 Sinilinnu maja Päikesepõnnide rühm kotikõnnil.