Märtsiga maakerale tiir peale

Märtsis alanud kõnnivõistluse „Iga samm on oluline” käigus on Põlvamaa asutuste ja ettevõtete töötajad kõndinud üle 45 000 kilomeetri. Kokku on kogutud üle 60 miljoni sammu ja ära on kulutatud 10 miljonit kalorit ehk piltlikult öeldes ära on kulutatud üle 20 000 Big Maci jagu kaloreid.
Käesoleva aasta 1. märtsil alanud võistlusega liitus Põlvamaalt 12 asutust /ettevõtet, kus töötab ühtekokku 116 inimest. Et jõuda märtsikuuks püstitatud eesmärgini, tuli liikuda päevas vähemalt 6000 sammu. Eesmärk osutus siiski lahjaks ja juba märtsi keskpaigaks oli see pooltel kollektiividel täidetud.
Hetkel on liidripositsioonil Põlva Lasteaed Pihlapuu, kellel on tihedalt kannul Põlva Lasteaed Lepatriinu ning vaid mõnekümne sammu kaugusel neist on Põlva Vallavalitsus.
Aprillis tuleb rinda pista aga juba uute väljakutsetega ja jõudmaks kuu lõpus sihini, tuleb liikuda päevas vähemalt 10 000 sammu.
Aprill on ka südamekuu ning Tervise Arengu Instituut soovitab pöörata tähelepanu tasakaalustatud toitumisele. Nippe ja nõuandeid leiad veebilehelt terviseinfo.ee.

Allikas: SA Põlvamaa arenduskeskus