Looduse 100 imelist võimalust

Pihlapuu lasteaias on sel õppeaastal ülemajalised teemakuud. Iga rühm vastutab ühe kuu tegevuste eest. Aprilli kuu teema ,, Looduse 100 imelist võimalust ’’ oli Tibu rühma organiseerida.

Kuu algas näitusega ,, Tule ja katsu ’’, mida aitas valmistada terve Pihlapuu lasteaiapere. Ühistööna valmis looduslikest materjalidest väljapanek, mida lapsed said käega kombata ja jalgadega tunnetada. Iga lasteaiarühm valmistas kaks kasti: ühe, mis oli mõeldud käega katsumiseks ja teise, millele sai jalgadega peale astuda. Näitusele toodi erinevaid looduses leiduvaid materjale: kastanid, sammal, kivid, puuseened, oksad, liiv jms. Lapsed said terve kuu jooksul   näitust külastada ja looduslikku materjali tunnetada.

Teemakuu raames tulid kokku Tibu rühma isad. Koos isadega mõeldi, mida oleks võimalik teha,et laste õuesolek oleks mitmekülgsem ja põnevam. Koostöös lapsevanematega valmis sõimerühma õuealale mänguköök, kus saavad lapsed liiva ja veega mängida. Tibude soovist teha väike mänguköök, kerkis väljas suur ja uhke Pihlapuu oma köök. Piisas vaid väikesest mõttest, kui JAANO MÄGI selle valmis meisterdas. Koostöös JAANUS PAEKIVIGA sai köök endale uhke nime:,, Pihlapuu köök ’’.

Sellega Tibu rühma unistused ei lõppenud. Õues olekul toob alati naeru näole ja sära silmadesse üks pisike onn. Mõtlesime lihtsat ja pisikest pajuonni. Isade kujutlusel ja ehitusoskustel pole piire. Ehitusmeistrid: TAHO-JAAN TRUUS, LAURI LINNUS, JAANUS ALVE JA MARGUS PUKSA otsustasid ühel pühapäeval teha valmis päris meie enda ,, Tibu Tare ’’. Piisab vaid väikestest unistustes, kui need lõpuks ise kasvavad suureks.

Soovidele pani i-le täpi JAANUS ADLER, kes valmistas lastele uhke ja suure putukate hotelli. Majake tõi kohe lastele sära silmadesse, kuna juba esimesel päeval seadsid end sisse elama esimesed sipelgad. See on lihtsalt suurepärane tunne, kui lapsevanemad on nii koostööaltid. Piisab vaid veidi mõelda ja oma ideedest rääkida, kui juba näed, et kõik ongi võimalik. Aitäh Teile kõigile, kes andsid oma panuse.

Tibu rühma kuu võttis kokku lasteaia õunapuuaias toimunud üritus. Kohale oli kutsutud Kirsi Ponitalu koos poni ja varsaga. Igal lapsel avanes võimalus ratsutada poniga ning tutvuda varsaga. Poni sõit oli ühteaegu nii lõbus kui teraapiline. Järjekordselt saab tõdeda, et kõik on päriselt ka võimalik. Piisab vaid unistamisest ja koostöös selles suunas liikumisest, et näha kuidas unistusest saab reaalsus. Tänutunde tekitab laste siiras rõõm, kes on õnnelikud pisikeste hetkede üle ja see ongi põhiline. Unistada võib alati, sest pole olemas võimatuid unistusi.

Jaanika Jalas, Heli Kalk, Piret Zirna
Tibu rühma meeskond
Lasteaed Pihlapuu