HÕISSA VASTLAD

13. veebruaril tähistati Pihlapuu Lasteaias vastlapäeva. Sel aastal oli ilmataat armuline. Väljas oli piisavalt lund ning väike miinuskraad koos päikesega tegid olemise mõnusaks. Traditsiooniliselt selgitati rühmade kaupa pikima liu laskjad. Kõik lapsed ja õpetajad olid naerusuiselt osavõtlikud. Igale liulaskjale oli rohke vahukoorega vastlakukkel preemiaks.

 

Pikimad linad:
Sipsik- Mathias Gregory
Vandersell- Maialiis
Muumi- Marvin
Lotte- Lukas
Poku- Kirtel
Pipi- Simo
Mõmmi- Aliisi Marjelle
Õpetajatest: Marili

Lisaks pikimate linade väljaselgitamisele, panid rühmad end veel erinevate vastlamängudega proovile. Rühmadel oli võimalus iseseisvalt või koostöömeeskondadena toimetada. Õpetajad olid välja mõelnud erinevaid tegevusi: köievedu, lumelabidaslaalom, kelguslaalom, sõbra vedamine kelguga, lumepalli vise olümpiarõngastesse, aarete otsimine lumekuhjast, kelgul lapse tõukamine. Lapsed nautisid päikest ja tegevusi, samuti õpetajad ning vastlakukkel oli igati asjakohane preemia.

Vastlapäevale andis lisaväärtuse veel ka soov osaleda Häirekeskuse korraldatud fotokonkursil ’’Lumest lumele 112’’, kus iga rühm erinevaid võimalusi kasutades jäädvustas foto hädaabinumbrist. Häirekeskuse fotokonkurss ’’Lumest lumele 112’’ toimus rahvusvahelise 112 päeva raames, mida tähistatakse 11. veebruaril. Päeva eesmärk on teadvustada hädaabinumbrit, millelt saab appi kutsuda politseid, päästet ja meedikuid

 

Liikumisõpetaja Jaanika Kogri