Laps läheb kooli

Artikkel: Innove Rajaleidja: Kas laps on kooliks valimis?

Artikkel: Kooliküpsusest: Kas Sinu laps on kooliks valmis?

Artikkel: Kogu lapse toimetuleku koolis määrab suutlikkus suhelda

Artikkel: Koolivalmidus

Kooliküpsuse test

JUBA KOOLI! KUIDAS LAST KOOLIKS ETTE VALMISTADA
(autor: Loone Ots)

Raamatust saab vastused küsimustele:
–   mis on koolivalmidus?
–   kuidas valida lapsele sobivat kooli?
–   mida nõutakse koolikatsetel?
–   kas test mõõdab õigesti?
–   mida teha, kui laps ei taha kooli minna?
Raamatus on hulgaliselt harjutusi ja ülesandeid lapse kooliks ettevalmistamiseks.

KOOLI! ESIMESE KLASSI ÕPILASE VANEMATELE
Autorid: Timo Parvela, Jari Sinkkonen

Kooliastuja vanematele kirjutatud südamlik raamat on autorite sõnul sündinud vajadusest tutvustada vanematele tänapäevase kooli argipäeva, leevendamaks ahistust, mida paljude esimese klassi õpilaste vanemad tunnevad.
Raamat jutustab, kuidas paistab üks tavaline koolipäev lapse ja õpetaja silmade läbi, mida lapsed koolis läbi elavad, millised suhted seal valitsevad, kuidas koolis õpitakse ja kuidas saab vanem last toetada.
Nii Eesti kui Soome lapsed lähevad kooli 7-aastaselt. Ometi vaatab Eesti Soome haridussüsteemile alt üles nende suurepäraste PISA-tulemuste pärast, samas ei pea ükski soome laps kooli minnes oskama lugeda ega kirjutada? Milles peitub soome kooli salanipp? Taibukas lugeja võib raamatust sellegi üles leida.
Timo Parvela on soome lastekirjanik ja endine õpetaja, Jari Sinkkonen töötab lastepsühhiaatrina ja on olnud ka kooliarst. Selline tandem annab toreda kombinatsiooni, kus meditsiinilist ja pedagoogilist pädevust täiendab ladus sulejooks. Raamatu eestindanud Tallinna Ülikooli õppejõud Mare Leino kirjutab eessõnas, et kuna Eesti laste koolistress algab aastaid varem kui Soomes, siis võiks see trükis olla kõigi väikelaste vanemate, aga ka õpetajate ja üliõpilaste kohustuslik lektüür. Ikka selleks, et kooliahistust oleks vähem.